
Agar.io
Agar.io to oryginalna gra typu grow .io. Graj jako prosta komórka agarowa walcząca o tytuł największej komórki na arenie gry wieloosobowej. Unikaj większych komórek i zjadaj mniejsze, aby urosnąć.
Jest to prosta gra o powiększaniu swojego jednokomórkowego organizmu ponad innych graczy. Uwielbiamy ją w naszej rodzinie, ponieważ jest w niej zaskakująco dużo strategii i współpracy. Musisz zwracać uwagę na innych graczy, aby zdecydować, czy jesteś większy czy mniejszy od nich. Poświęcanie czasu i ukrywanie się za komórkami wirusa to taktyka, z której często korzystał nasz najmłodszy. Najlepsze jest jednak to, że podzielenie swojej komórki, aby zaoferować innemu graczowi sposób na rozwój, jest powszechnie postrzegane jako znak do współpracy. Mieliśmy długie gry, w których polowaliśmy w paczkach z innymi. To świetny sposób na naukę współpracy.
Recenzja FamilyGamingDatabase.
Jak grać w Agario
Gra ma 2 proste zasady, których należy przestrzegać:
- Możesz zjadać tylko cele, które są mniejsze od ciebie, aby ewoluować
- Większe agary zjedzą ciebie
Ślizgaj się po polu bitwy Agario, starając się istnieć jako pojedyncza komórka, która chce ewoluować. Myśl jak ocalały - nie unikaj większych agar, idź na całość i zjedz jak najwięcej!
Podnieś wszystkie mniejsze plamki i zjedz innych graczy, aby powiększyć swój rozmiar. Unikaj blobów większych od ciebie, ponieważ cię zjedzą, co oznacza koniec gry! Ale zawsze możesz zacząć grę od nowa i pobić swój kolejny rekord.
Tryby gry
W Agar.io dostępne są cztery tryby gry. Są to:
- FFA (Free For All) - każdy walczy dla siebie
- Battle Royale - każdy walczy dla siebie na kurczącej się arenie.
- Drużynowy - dwie drużyny walczą przeciwko sobie
- Eksperymentalna - każdy gracz walczy dla siebie. Oddawaj swoją masę do pelletu, aby otrzymać więcej bitów w zamian!
O Agar.io
Start
Matheus Valadares ogłosił Agar.io na 4chan 28 kwietnia 2015 roku. Matheus, 19-letni brazylijski programista, napisał grę w kilka dni przy użyciu JavaScript i C++. Gra została ogłoszona bez nazwy, a użytkownicy musieli połączyć się z adresem IP Valadaresa, aby zagrać.
Dopiero później nazwa "Agar.io" została zasugerowana przez anonimowego użytkownika na 4chan. Matheus kontynuował dodawanie nowych funkcji do gry tydzień później Agar.io weszło na Steam Greenlight.
Początkowe recenzje
Początkowo opinie na temat wydania gry były mieszane. Niektórzy chwalili grę za jej prostotę i mechanikę. Fani gry opisali ją nawet jako "dobrą abstrakcję zaciekłej rywalizacji o przetrwanie najsilniejszych, którą czasami można zaobserwować na poziomie mikroskopowym." Jednak pojawiła się również krytyka prostej rozgrywki. Dotyczyła ona głównie powtarzalności i sterowania w wersji mobilnej. Tom Christiansen z Gamezebo powiedział, że gra nie była w stanie utrzymać jego uwagi i że ogólnie była bardzo powtarzalna.
Sukces gry
Niemniej jednak Agar.io szybko odniosło sukces, głównie dlatego, że było często rozpowszechniane w mediach społecznościowych i transmitowane na Twitch.tv i YouTube. Mobilna wersja gry została pobrana ponad dziesięć milionów razy w ciągu pierwszego tygodnia, a w 2015 roku Agar.io było najczęściej wyszukiwaną grą wideo w Google. W tym samym roku znalazła się nawet na piątym miejscu na liście najpopularniejszych gier w serwisie YouTube. Co ciekawe, Agar.io pojawiło się również w serialu Netflix House of Cards!
Więcej podobnych gier
Jeśli podoba ci się Agario, zdecydowanie powinieneś wypróbować nasze inne gry .io, takie jak Paper.io, gra wieloosobowa w czasie rzeczywistym, w której zdobywasz jak najwięcej terytorium, malując je, lub Krunker, szybka gra, w której walczysz z rywalami z całego świata.
Funkcje
- Zjadaj mniejsze komórki, aby stać się większym
- Szybka rozgrywka online
- Cztery tryby gry do wyboru
- Graj z przyjaciółmi
Data premiery
Kwiecień 2015 r.
Platformy
- Przeglądarka internetowa
- Aplikacja iOS
- Aplikacja dla systemu Android
Deweloper
Agar.io zostało stworzone przez Matheusa Valadaresa, brazylijskiego dewelopera, który w momencie tworzenia gry miał zaledwie 19 lat!
Ostatnio zaktualizowany
19 lip 2023